Основні неполадки в роботі твердопаливних котлів і причини їх виникнення

У роботі будь-якої техніки можуть бути неполадки, викликані як неправильною експлуатацією, так і технічними несправностями.

У роботі твердопаливного котла також можуть виникнути несправності, і в цій статті ми розглянемо основні з них, а також поговоримо про засоби їх профілактики.

Витікає конденсат із котла

Причина:

Основною причиною цієї неполадки є низька температура зворотної лінії. Якщо не усунути цю проблему, то наслідки можуть бути такі: буде накопичуватися сажа в димоході і самому котлі, а також це може істотно знизити термін служби котла.

Спосіб уникнення проблеми:

Стежити за тим, щоб температура зворотної лінії не падала нижче 55 градусів, а була приблизно 60-65 градусів. Щоб забезпечити такі параметри, можна використовувати триходові змішувальні клапани, а в налаштуваннях контролера встановити температуру не нижче 55 градусів.

Перегрівається котел

Причини:

Генерація надлишкового тепла. Виникає в разі, якщо приміщення споживає менше тепла, ніж котел генерує. Оскільки котли не можуть з високою точністю регулювати потужність, а тільки на 30-100%, то температура в системі підніматиметься доти, доки не спрацює захисний клапан і не скине тепло.

Вимкнення циркуляційного насоса. Котел починає генерувати надлишкове тепло, і як у першій випадку - закипає. Відключення відбувається через перебої електропостачання.

Способи уникнення проблеми:

  • Використовувати джерело безперебійного живлення, воно захистить від перебоїв з електрикою, забезпечивши живлення для котла;
  • Використання акумулюючих ємностей. Цей пристрій зможе забрати на себе надлишкове тепло, яке потім поверне, за необхідності, назад у систему опалення.
  • Також використання акумулюючих ємностей дасть змогу економити паливо, а також зменшити частоту завантажень палива.

Димить котел

Причина:

Забитість димоходу сажею або допущені помилки в проекті димоходу. Також причиною того, що котел димить, може стати погана тяга в трубі димоходу.

Спосіб уникнення проблеми:

Виклик фахівців з очищення димоходу. Усунення помилок, допущених під час проектування димоходу.

Витікає конденсат із труби димоходу

Причина:

Відсутність утеплення на зовнішній трубі (труба зовні будівлі).

Спосіб уникнення проблеми:

Утеплення димохідної труби або використання сендвіч труби.

Занадто велика витрата палива, яке дуже швидко перегорає

Причина:

Причинами швидкого перегорання палива можуть стати кілька чинників: погана якість палива, великі теплопетері, через те, що приміщення погано утеплене, також причиною може бути те, що підібрано неправильну (нижчу за потрібну) потужність котла або неправильно налаштована автоматика.

Спосіб уникнення проблеми:

Якісне утеплення будинку і використання тільки високоякісного палива. Важливо, щоб установкою котла і системи опалення займалися кваліфіковані фахівці.

Утворюється корж на пелетному пальнику або пальник забивається

Причина:

Гранули можуть містити пісок, також причиною може бути їх підвищена зольність.

Спосіб уникнення проблеми:

Використовувати тільки високоякісні пелети, замовляючи їх тільки у перевірених постачальників.

Правильна установка твердопаливного котла і системи опалення, дотримання правил експлуатації та правильний вибір палива забезпечать надійну і тривалу роботу обладнання.

Якщо у Вас виникли питання, або Ви виявили одну з перерахованих вище несправностей в роботі свого котла, то пишіть нам на e-mail і наші фахівці дадуть відповідь на питання і нададуть необхідні консультації.