Регулятор температури ST-81 призначений для котлів центрального опалення (Ц.О.). Керує насосом циркуляції води, наддувом (вентилятором).

Цей регулятор обладнаний програмою zPID. Такий тип керування полягає в контролі температури на виході димових газів (утримуючи її на постійному рівні) і в утриманні постійної температури котла.

Цей регулятор, крім стандартних датчиків, обладнаний датчиком виходу димових газів. Завдяки цьому утримується постійна температура димових газів. Регулятор постійно вимірює температуру газів на виході. У разі значного зростання температури на виході з котла обертання вентилятора сповільнюється або затримується.

 

Регулятор PID (англ. proportional-integral-derivative controller - пропорційно-інтегрувально-диференціювальний регулятор) - в автоматиці. Регулятор складається з ланки пропорційної P з посиленням kp, інтегруючої I з часом здвоєння Ti і диференціюючої D з часом випередження Td. Метою такого регулятора є утримання вихідної величини на певному рівні, званої заданою величиною.

Регулятор PID використовують, наприклад, для керування температурою процесу, у цьому разі працює він як дуже точний термостат.

Це означає, що регулятор з функцією zPID є регулятором, що діє за принципом алгоритму PID за сприянням датчика виходу димових газів. Застосовуючи цей тип регулятора з датчиком виходу димових газів, сберегается до 13 % топлива, температура вихідної води є дуже стабільною, що впливає на подовження живучості теплообмінника (котла).

Контроль температури димових газів на виході з котла зменшує емісію шкідливих для довкілля пилу та газів. Теплова енергія димових газів, що випускаються в димар і далі в атмосферу, марно не витрачається, а використовується для опалення.

Нижче наведено результати досліджень, проведених із використанням командо-контролера "TECH" із системою PID:

і такого ж команд-контролера без системи PID:

Повернутися до каталогу твердопаливних котлів