Людство впродовж усієї своєї історії шукало способи зігрітися і захиститися від холоду та вогкості. Багато тисячоліть єдиним засобом обігріву було примітивне вогнище. Передова наука дала змогу вивести системи обігріву на новий рівень. Сучасний світ висуває жорсткі вимоги до екологічності та економічності під час спалювання. Це обумовлено тим, що людська цивілізація чинить дуже сильний і часом згубний тиск на природу. Але не замерзати ж взимку?

Паливні пелети - винахід Рудольфа Гунермана, що став знаковим для цілої епохи. Паливні пелети - це такі гранули, що виготовляються з відходів виробництва деревини, соломи, торфу та інших горючих відходів. Що робить позитивний вплив на екологічний баланс і сприяє утилізації відходів. Паливні пелети мають низку переваг перед звичними дровами. Найважливіша - більша тепловіддача під час згоряння і менша зольність. Це зумовлено більшою щільністю пелети, більшим вмістом вуглецю та мінімальною вологістю. Згоряння відбувається більш повно ніж у випадку з дровами або вугіллям, завдяки цьому менше шкідливих речовин отруює атмосферу. Найпоширеніша помилка щодо паливних брикетів, і зокрема пелет, полягає в тому, що багато хто думає, що під час їхнього виробництва використовують клей. При виробництві пелет КЛЕЙ НЕ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ! Частинки дрібнорозмеленої сировини скріплюються між собою за допомогою лігніну. Лігнін - це природний компонент деревини, що виділяється при високій температурі і розплавляється, при охолодженні міцно з'єднує частинки сировини.

Паливні пелети - чистий вид палива, не тільки завдяки своїм екологічним властивостям, а й у використанні в побуті. Пелети не бруднять руки, одяг, приміщення в якому зберігаються. Легкий пил, що може з часом осісти на поверхнях або потрапити на руки та одяг, легко змахується звичайною щіткою або витирається сухим ганчір'ям, так як якби це була проста тирса. Почитати ще про пелети.

Твердопаливні котли на пелетах мають високий ККД і тепловіддачу. Паливні пелети - ультрасучасне, ефективне і високоекологічне паливо для котлів на твердому паливі.