Правильний підбір потужності твердопаливного котла - це гарантія його максимально ефективної роботи, забезпечення необхідного для комфорту тепла та економія палива.

котли на твердому паливі

Щоб підібрати оптимальну потужність котла, необхідно врахувати одразу кілька чинників:

 

  • Площу опалювального приміщення;
  • Обсяг і тепловтрати приміщення;
  • Тип опалювальної системи;
  • Наявність бойлера непрямого нагріву;
  • Вид палива, який ви плануєте використовувати;
  • Орієнтовний час горіння на одному завантаженні палива та інші фактори

Щоб правильно підібрати котел на твердому паливі, найкраще звернутися до професіоналів, які спеціалізуються на системах опалення та водозабезпечення. Але, якщо ви вирішили самостійно вибрати котел, то ми в цьому із задоволенням допоможемо.

 

По-перше. Вибираючи потужність котла, необхідно враховувати площу і обсяг опалювального приміщення. Беремо до уваги той факт, що для 10 квадратних метрів, за висоти стелі від 2,5 до 3 метрів, для нормально утепленого будинку знадобиться 1 кВт потужності, тоді як для старих будинків, де тепловтрати зазвичай великі, цей показник може бути 2-5 кВт на 10 квадратних метрів, а для сучасних будинків, які добре теплоізольовані та збудовані за сучасними енергоощадними технологіями, потужність може бути всього лише 0,2-0,5 кВт на 10 квадратних метрів.

По-друге. Враховуємо тип уже наявної та планованої системи опалення, яка може бути відкритого або закритого типу, вона також може бути гравітаційною (циркуляція теплоносія природним шляхом) або примусовою.

Якщо система відкритого типу, то базову потужність котла слід збільшити на 5-15%. Також слід враховувати об'єм теплоносія в системі опалення, він не повинен перевищувати об'єм у самому котлі більш ніж у 3 рази (за умови роботи без акумулюючого бака), якщо ж об'єм теплоносія буде більшим, то слід зробити вибір на користь котла з більшою потужністю.

По-третє. Слід звернути увагу на додаткові витрати енергії. Якщо буде встановлений бойлер непрямого нагріву, то на кожні 100 л води в ньому - слід додати 10% до базової потужності котла. Якщо ж будинок обладнано системою теплої підлоги, додаємо 15% до базової потужності. У разі, якщо котел встановлений в неутепленому і не обігрівається приміщенні, то додати слід ще від 3 до 5%.

По-четверте. Потрібно враховувати мінімальну зимову температуру регіону, в якому планується встановлення твердопаливного котла. У разі настання особливо низьких температур, до базової потужності котла слід додати ще 5-15%. Це дасть можливість використовувати котел за номінальних навантажень, що буде гарантом його стабільної і тривалої роботи.

По-п'яте. Також одним із найважливіших чинників, які слід враховувати під час використання котла на твердому паливі, є вид палива, що є найдоступнішим для конкретного регіону, де буде встановлено котел. Для спалювання великогабаритного кускового палива слід обирати котел з більш місткою камерою для завантаження.

Давайте розглянемо приклад розрахунку потужності котла "Kotlant" на простому прикладі:

Житловий будинок, загальною площею 180 кв. м при висоті стелі 2,7 м, обладнаний гравітаційною опалювальною системою з об'ємом води приблизно 200 л. У будинку встановлено сучасні вікна та двері, а також утеплено зовнішні стіни. Для нагріву води, планується установка додаткового бака на 100 л, вода буде використовуватися в побуті щодня. Також працює система теплих підлог. Паливо - змішане. Котел буде встановлюватися в теплому приміщенні.

Розрахунок:

  • Базова потужність 18 кВт
  • Додаємо 5% потужності, тобто 0,9 кВт на те, що система відкрита;
  • 10% потужності, а саме 1,8 кВт для бака нагріву води;
  • Запас потужності на випадок великих морозів 5%, що дорівнює 0,9 кВт;
  • Тепла підлога потребує ще +15% до базової потужності, що становить 2,7 кВт

Підсумок:
18+0,9+1,8+2,7 = 24,3 кВт

Отже, виходить, що найоптимальнішим для цього будинку буде котел "Kotlant" потужністю 24 кВт. Цей приклад базується на середньостатистичних показниках. Ми рекомендуємо проводити ці розрахунки з урахуванням конкретної системи опалення та тепловтрат будинку. При цьому не варто купувати котел із завищеною потужністю, оскільки це призводить до зниження ефективності роботи опалювальної системи в цілому.

Кроки, які наведені в статті, а також приклад прорахунку, допоможуть вам правильно вибрати оптимальну потужність котла, який забезпечить стабільну роботу опалювальної системи, забезпечить будинок теплом і гарячою водою.

Якщо вам потрібні консультації від фахівців компанії "Kotlant", або у вас виникли питання щодо експлуатації або обслуговування твердопаливних котлів, то ви сміливо можете зателефонувати за вказаними на сайті номерами телефонів або написати листа на наш e-mail, з питанням або описом проблеми.

Фахівці компанії "Kotlant" завжди раді допомогти!