Обігрівальне обладнання може працювати на газі, електриці або твердому паливі. Там, де для організації системи опалення неможливо використовувати перші два джерела, застосовуються особливі пелетні котли. Вони, як правило, оснащуються бункером, в який засипається спеціальний матеріал для спалювання - циліндричні гранули.

Цей вид універсального палива виробляють з тирси, кори, тріски та інших деревних відходів.

Іноді застосовується солома, некондиційний льон, качани кукурудзи, картонна тара, а також лушпиння соняшника. У пелетах, згадуваних тут, відсутні будь-які хімічні домішки. У результаті високого тиску (пресування) і подальшого охолодження подрібнені частинки добре скріплюються. Сполучним елементом є природний лігнін: він міститься в клітинах рослинної сировини.

Форма кінцевому продукту надається за допомогою гранулятора. Використання таких гранул збільшує ККД котельні, причому при згорянні залишається мінімальна кількість шлаків. Цей паливний матеріал є вельми перспективним: він не розсипається і не гниє, його зручно зберігати (великих приміщень у цьому разі не потрібно).

До числа незаперечних переваг пелет належать також такі чинники:

  • низька витрата продукту;
  • невелика вага;
  • невисока вартість;
  • доступність вихідної сировини.

Твердопаливний котел на пелетах здатний функціонувати без участі людини протягом цілого тижня або більше. З погляду екології пелети дуже хороші: шкідливі викиди в навколишнє середовище зведені під час їх спалювання до мінімуму. Унаслідок прогорання утворюється зола (у 15-20 разів менша, ніж під час вживання кам'яного вугілля). Зазначимо, що цей відхід можна використовувати з метою удобрення ґрунту.

У приватних будинках, на дачах або в котеджах подібне біологічне паливо застосовується все ширше. Воно буває трьох класів: "преміум" (з тирси сосни і ялини без домішок), "стандарт" (з тирси різних порід дерев) та індустріальні гранули. За відтінком продукту можна визначити, яка саме сировина увійшла до його складу. Третій з вищеназваних класів відрізняється сірим або чорним кольором.

На промислових об'єктах, де гріють воду й опалюють цехи, згаданий енергоносій цінується через свою економічність. США, Канада і країни ЄС все частіше віддають перевагу твердопаливним котлам, тобто використанню такого прогресивного ресурсу, як пелети.

Рекомендуємо почитати статтю "Рекомендації з експлуатації твердопаливних котлів"