Не дуже обнадійлива ситуація з тарифами на газ, ми всі в пошуку доступної і практичної альтернативи, і така, на щастя, є - це твердопаливні котли. Сучасні котли на твердому паливі мають цілу низку вагомих переваг, які привертають до себе все більше і більше людей.

Дане обладнання має високий ККД, забезпечує тепло в усьому будинку і нагрівання води. Також твердопаливні котли підходять і під теплі підлоги.

Експлуатації дуже проста і безпечна, а сучасне процесорне обладнання дасть змогу повністю відмовитися від газового опалення.

Що потрібно враховувати при виборі твердопаливного котла

Який з видів палива для Вас кращий?

Перш ніж купувати котел, дізнайтеся, може такий уже є у Ваших знайомих, поцікавтеся, яким паливом користуються вони. Потрібно дізнатися, який із видів твердого палива поширений у Вашому регіоні, адже від цього залежатиме його ціна і можливості постачання.


котел на твердому паливіЯкщо говорити про "калорійність", то найкращим у цьому параметрі вважається вугілля, але не всі котли розраховані саме на вугілля. Перед покупкою важливо уточнити у фахівців фірми, де Ви робите придбання, яке паливо є основним для тієї чи іншої моделі.


Найбільш доступним і поширеним паливом є дрова. Топка дровами - це вигідно і просто, але варто бути готовим до того, що їх доведеться підкидати частіше.


Купуючи котел на дровах, звертайте увагу на розміри завантажувальної камери і дверцят, адже що більшими вони будуть, то рідше Вам доведеться підкидати "дрова".


Також важливо проконсультуватися з фахівцями з приводу можливості використання іншого палива, наприклад вугілля, адже котли, призначені для дров, мають не достатню товщину стінок, і це може призвести до поломки.


Також як вид палива можна чудово використовувати пресовані брикети. Вони наближаються за калорійністю до вугілля, але є більш екологічними. Також під час вибору палива варто враховувати і фінансові можливості, адже у різних видів палива - різна ціна.

Твердопаливний котел буде основним або додатковим?

Якщо Ви плануєте це обладнання використовувати тільки як додаткове, то немає жодного сенсу купувати дорогий, технологічний з електронікою і "смарт-технологіями".

Якщо ж Ви обираєте твердопаливний котел тривалого горіння, то потрібно "відправитися на пошуки" компромісу між ціною і зручністю в експлуатації. Економити на цьому обладнанні не варто, адже недорогі котли матимуть невелику площу теплообмінника, а сталь на корпусі котла буде недостатньо товстою (якщо котел виготовлений зі сталі). Дорожчі котли більш міцні та важкі.

Для котла з невеликим теплообмінником доведеться витрачати більше палива, він не зможе забезпечити стабільного тиску в системі і температури. Також неприємним моментом можна вважати і те, що в такий котел потрібно набагато частіше підкидати паливо.

Чи маєте Ви автономне джерело живлення і яка у Вас система опалення?


котли на твердому паливіВсі ми знаємо, що для нормальної роботи сучасної системи опалення потрібен хоча б один циркуляційний насос, який, зрозуміло, потребує електроенергії. Часто можуть виникати різноманітні перебої з електрикою, особливо в заміській і сільській місцевості, тому варто запастися джерелом автономного живлення (блок безперебійного живлення або генератори).


Порада: віддавайте перевагу сучасним опалювальним системам, обладнаним спеціальними насосами та додатковими джерелами живлення.


Твердопаливні котли з автоматичною подачею палива


Таке обладнання набуло дуже широкого поширення в країнах Європи, бо вони економлять наш час, адже обладнані системою автоматичної подачі палива.


За таким котлом не потрібно слідкувати, і постійно підкидати паливо, адже він сам знає коли потрібно додати паливо. Таке обладнання отримує популярність і на наших теренах, все більше і більше людей вирішують не економити і купують котли з системою автоматичної подачею палива.

Дане опалювальне обладнання працює на вугіллі, з фракцією не більше 25 мм, деревній стружці, і пелетах (спресованих деревних гранулах).

Головною перевагою котла з бункером для завантаження палива є те, що завантажити паливо можна лише один раз, і більше не підходити до котла, з метою "дозаправки" палива. Залежно від бункера і його розмірів, палива вистачить від двох до семи днів.

Такі котли відрізняються мінімальними викидами в атмосферу, вони підтримують стабільно встановлену температуру, а також мають високий ККД.

Але для таких котлів обов'язковим є використання систем автономного енергопостачання.